AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

„Pavarotti” zwycięzcą w Plebiscycie Publiczności

„PAVAROTTI” (reż. Ron Howard), dokument przedstawiający życie wybitnego śpiewaka operowego, który sławą przyćmił niejedną gwiazdę rocka, wygrał Plebiscyt Publiczności 13. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

W plebiscycie wzięły udział filmy z sekcji „Świat pod namiotem” i „Muzyka – moja miłość” – filmy pełnometrażowe wyprodukowane w 2018 i 2019. To właśnie widzowie wybierają najlepszy film Festiwalu.

Na drugim miejscu uplasował się film „SERCE JAMAJKI” (reż. Peter Webber) – portret grupy pionierów muzyki reggae, ukazujący jej wartości społeczne, a także pasję z jej tworzenia dla kolejnych pokoleń. Pierwszą trójkę zamyka „VARDA WEDŁUG AGNÈS” (reż. Agnès Varda) – testament zmarłej w tym roku międzynarodowej sławy dokumentalistki, który jest zaskakującym podsumowaniem jej pracy i stylu, który ewoluował przez dziesięciolecia.

Podczas gali zamknięcia widzowie poznali wyniki Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Jury w składzie Martina Apostolova, Przemysław Chruścielewski oraz Kuba Czekaj za najlepszy film wskazało „PRISONER OF SOCIETY” (reż. Rati Tsiteladze). Drugą nagrodę w MKFK otrzymał film „ENTSCHULDIGUNG, ICH SUCHE DEN TISCHTENNISRAUM UND MEINE FREUNDIN” (reż. Bernhard Wegner), trzecią nagrodę – „DESZCZ” (reż. Piotr Milczarek).

Kazimierz Dolny po raz kolejny na ponad tydzień stał się filmową stolicą Polski. Goście mieli okazję zobaczyć ponad sto produkcji, spotkać twórców filmowych i wziąć udział w emocjonujących koncertach. 

Już teraz zapraszamy na 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który odbędzie się w dniach 1 – 9 sierpnia 2020 r. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą! Zachęcamy do zapisów do naszego newslettera oraz obserwowania profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow